اخبار نمایشگاه بین المللی / سئو و مارکتینگ / وبلاگ

سئوی نوين

تاثیر بهینه سازی سیاه و سفید در تجارت جهانی
شنبه 28 اکتبر 2017

درصد بالايی از خريد مشتريان به صورت آنلاين صورت مي گيرد و موتورهای جستجو لينک ها را تعقيب مي کنند تا ميلياردها صفحه را پيدا و فهرست کنند. برای اينکه صفحه ی شما شانس زيادی برای پيدا شدن داشته باشد، تارنمای شما بايد حداقل شامل عبارت جستجو يا کليدواژه ها باشد. مردم از موتورهای جستجو استفاده مي کنند تا به آنها کمک کرده و موضوعات مورد نياز خود را پيدا کنند. شايد گرسنه باشم و بخواهم چند تا پيراشکی به دفترم ارسال کنند، پس پيک پيراشکی را در اينترنت جستجو ميکنم موتورهای جستجو برای هر چيزی استفاده مي شوند ؛ دوستان، تصاویر، نقشه، اخبار و چيزهايی که مردم قصد خريد آنها را دارند.

موتورهای جستجو و تجارت

موتورهای جستجو نقش بسيار مهمی در تجارت و ارتباطات ايفا مي کنند. فروش های بسياری در بازار از طريق اينترنت انجام می شوند يا اينترنت بر روی آن تاثير زيادی دارد.

سئوی سياه و سفيد

دو رويکرد کاملا متفاوت در سئو وجود دارد:

سئوی کلاه سياه : قوانين و دستورالعمل هايی از موتورهای جستجو را زير پا مي گذارد که تارنماها برای قرار گرفتن در فهرست آنها بايد از موتورها تبعيت کنند.

سئوی کلاه سفيد: به قوانين موتوهای جستجو احترام مي گذارد. البته ممکن است جاهايی وجود داشته باشد که با آن به مخالفت بپردازد.

سئوی کلاه سياه چيست؟

سئوی کلاه سياه به هر چيزی گفته مي شود که گوگل آن را تظاهر به داشتن کيفيت محتوا يا لينک طبيعی متهم کند که اين شامل موارد زير ميشود:

محتوای کلاه سياه

محتوای ماشينی يعنی محتوای ضعيفی نوشته شده است. برای مثال توسط نويسنده ی غير بومی که شامل لينک يا جستجوهای بلند مي شود. محتوای بيش از حد بهينه سازی شده ، که اين نوعی تناقض است. اما به تلاش بيش از حد در بهينه سازی اشاره دارد. اين کار شامل تراکم کليد واژه در يک صفحه و از بين بردن زبان طبيعی به خاطر تکرار کليد واژه اشاره دارد.

لينک های کلاه سياه

لينک های کلاه سياه يا مخفی، لينک های پولی هستند که برچسب nofollow را به همراه دارند. لينک های پولی شامل آن دسته از لينک ها مي شوند که جايزه ای هستند. مانند تخفيف يا جايزه ی رايگان يا کلاه برداری.

سئوی کلاه سفيد چيست؟

سئوی کلاه سفيد، داده محور و محتوا محور است. هيچ موتور جستجويی تحليل هوشمندانه ی اطلاعات برای پيدا کردن موثرترين عکس العمل ها و کليد واژه های هدف را مواخذه نمي کند. محتوای با کيفيت تعريف مشکلی دارد. من در اين جا تعاريف گوگل و بينگ را خلاصه کرده ام:

  • محتوايی که جستجوگران از آن خوششان بيايد.
  • محتوايی که به خاطر جستجوهای بلند بخشی از محتوای توليدی يک تارنما نباشد.

بهينه سازی کيفيت محتوا برای موتورهای جستجو بخشی است که در صنعت سئو از آن غفلت شده است. البته اينکار بايد به صورتی انجام بپذيرد که به تجربه ی کاربر آسيبی نرساند. ترويج محتوا، تارنما و برند اگر شامل پرداخت مستقيم يا لينک های تشويقی نشود، کلاه سفيد خوانده مي شود انواع مختلف پرداخت غير مستقيم مناسب هستند. برای مثال، بیشتر رسانه های تخصصی و مشهور تحت پوشش سر مقاله در برندهايی هستند که با آنها تبليغ مي شود.

سئوی نوين

‌اکنون هسته ی سئو مدت هاست کليد واژه های صحيح، ساختار تارنما، کيفيت محتوا، لينک ها و ارتقاء را در نظر مي گيرد. اين امر درست است، اما سازمان دهی و جزييات در حال تغييرات زيادی هستند و اين نشان دهنده ی آغازعصر نوين سئو است.

کيفيت محتوا

کيفيت محتوا اکنون اهميت بسياری بالايی دارد. چنين محتوايی را مي توان اين گونه تعريف کرد :

محتوايی که جستجو گران به آن علاقه دارند.

رفتار کاربر

نتيجه کيفيت محتوا رفتار کاربر است. اين برای سئو بسيار حائز اهميت است.

مهم ترين رفتارهای کاربر از اين قرار اند:

  • بعد از اينکه وارد يک صفحه از صفحه ی يافته های جستجو شدند ، دوباره به صفحهی جستجو باز گردند.
  • محتوا را درتارنماهای اجتماعی به اشتراک بگذارند.

به اشتراک گذاری اجتماعی مي تواند مانند يک لينک ديگر تعريف شود ، اما به آن سادگی نيست. زيرا موتورهای جستجو مطمئن هستند که مي توانند تفاوت نقل قول ها را دريابند. حالا نوبت برند سازی است. هيچ شکی نيست که برندهای بزرگ بالاترين رتبه ها را در موتورهای جستجو به خود اختصاص خواهند داد و گوگل به وضوح می گويد تارنماهايی که به برندهای برتر در بازارشان تبديل مي شوند، موفقيت از آن آنها خواهد بود.

 

برچسب ها

دیدگاه ها